טיול מאורגן לצפון יוון טיול 8 ימים / 7 לילות, NGR

יוון היא ערש התרבות המערבית שהורישה לעולם את יסודות הדמוקרטיה, הפיסול והארכיטקטורה, התיאטרון והשירה, הפילוסופיה והמדעים. יש בה הרים גבוהים ונופים מדהימים, מפרצים ואיים מוקפים בים כחול. יוון של היום היא ארץ של נוף אנושי רבגוני ונוגע ללב, כפרי דייגים, ערים מודרניות, מוזיקה טובה של בוזוקי, יין טוב והרבה שמחת חיים.

 

 

 


מסלול הטיול ליוון


יום 1/ תל אביב - אתונה – קלמבקה

עם הנחיתה באתונה, נצא בדרכנו צפונה ונחלוף ליד העיירה מרתון שם התרחש הקרב המפורסם.. נמשיך צפונה דרך מישורי תסאליה. נגיע לקלמבקה ונתרשם מנופי צוקי מטאורה יוצאי הדופן. שם, בראשי צוקים עצומים שנוצרו בתהליכי בלייה ע"י הרוחות והגשמים לצורתם הייחודית, נבנו מנזרים הנראים כ"תלויים באוויר". נסייר בין המנזרים ששמשו מקום מפלט לנזירים ונבקר באחד המנזרים. ארוחת ערב ולינה בקלמבקה.

יום 2/ קלמבקה – מצובו- יואנינה

נעשה דרכנו לרכס הרי הפינדוס שבצפון יוון. נבקר במצובו כפר ההררי הציורי, בו ניתן עדיין לפגוש תושבים ממוצא וולאכי, לבושים בתלבושות מסורתיות. נתרשם מבתי העץ ומהנוף המרהיב הנשקף מכל עבר. בצהריים נגיע ליואנינה בירת חבל איפירוס, השוכנת על גדות אגם פאמבוטיס נבקר באגם ונשוט לאי קטנטן ויפהפה שבמרכזו. ארוחת ערב ולינה ביואננינה.

 

יום 3/יואנינה -כפרי זגוריה- יואנינה

עם בוקר ניסע לכפר הרועים מונודנדרי הנמצא בגובה של למעלה מ- 1000 מ' ונחשב לאחד מהיפים בכפרי זגוריה, שהינם קבוצה של 46 כפרים קטנים מעוטי תושבים, הנקראים בשם המחוז בהרי פינדוס, בו הם ממוקמים. כולם מאופיינים בנופים הררים יפים, ובסגנון בנייה עתיק, אותו הם משמרים. הכפר נמצא בראשיתו של קניון ויקוס, הקניון העמוק באירופה ואחד העמוקים בעולם, נטייל על שפת הקניון ונצפה בנוף המרהיב ולא נוותר גם על ביקור בכפר קיפי (Kipoi) הסמוך. אחה"צ נשוב ליואנינה, נבקר ברובע היהודי, בו עדיין קיים בית כנסת של הקהילה היהודית הקטנה שנותרה במקום. נבקר גם במצודה שהייתה מקום מושבו של המושל העותומני ממוצא אלבני, עלי פאשה, ששלט באזור במשך למעלה משלושים שנה, עד הרצחו בגיל 82. ארוחת ערב ולינה ביואנינה.

 

יום 4/ יואנינה – וריה – ורגינה – אדסה - סלוניקי

נתחיל את היום בנסיעה בעקבות הדרך הרומית העתיקה , ויה אגנטיה שהיום משמשת כאוטוסטרדה ראשית לקונסטנטינופול. פנינו לעיירה וריה בעלת סגנון בנייה עות'מני, בה נשתמר רובע יהודי עתיק ומיוחד. נמשיך לורגינה , האתר הארכיאולוגי בו קבורים מלכיי מוקדון ואוצרות זהב ממפוארים. נמשיך צפונה לביקור במפליי אדסה המרשימים. לקראת ערב נגיע לסלוניקי. ארוחת ערב ולינה בסלוניקי. 

 

יום 5/ סלוניקי

בסיורנו המודרך בסלוניקי נתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ואתריה. נבקר ברובע היהודי, בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי (במידה ופתוח), המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו. נראה את האנדרטה לנספים בשואה, נבקר בכיכר אריסטוטלוס, אשר בקרבתה הטיילת הרחבה ואזור הטברנות, נראה את המגדל הלבן – סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. נבקר בעיר העתיקה מימי העות'מאניים ונערוך תצפית על העיר, נראה את בית הולדתו של כמאל אטאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית ואת קשת גלריוס והרוטונדה

אחה"צ חופשי לקניות. ארוחת ערב ולינה בסלוניקי

לאחר ארוחת הערב במלון – המעוניינים יוכלו לצאת לבילוי בטברנה מקומית עם מוסיקה וריקודים.

 

יום 6/ סלוניקי - חצי האי פיליון - פורטריה

נמשיך דרומה לחצי האי פיליון הנחשב לאחד היפים ביוון ומשלב הרים גבוהים הנושקים לים, יערות צפופים, כפרים ציוריים, שפע מעיינות וחופי ים קסומים. בחצי האי ישנם 24 כפרים ציוריים, המתאפיינים בסגנון בניה מסורתי ייחודי. נבקר בוולוס -, השוכנת במבואות חצי האי, עיר צעירה ותוססת ונטייל לאורך הטיילת הנחמדה. נבקר גם בשני הכפרים היפים ביותר – מקריניצה ופורטריה. נראה את הכיכר המרכזית (פאלאטיה) עם עץ הדולב, בתי אבן ציורים, דוכנים לממכר עשבי תיבול ומרפא וריבות, וכן נצפה על הנוף המרהיב הנשקף לכל עבר. ארוחת ערב ולינה בפורטריה.

יום 7/ פורטריה – תרמופיליי  -דלפי - אתונה

נסע דרך אתר תרמופיליי , בו התרחש קרב ה שלוש מאות הידוע בהנהגתו של הספרטניי ליאונידס . נמשיך בכביש בין ההרים לדלפי, מרכזה הדתי והרוחני של יוון העתיקה ומקום מושבו של האוראקל (חוזה העתידות), השוכנת למרגלות הר הפארנסוס הצופה על מפרץ קורינתוס. נערוך סיור מודרך במוזיאון המרשים ולאחריו נבקר באתר הארכיאולוגי – האגורה (שוק), אזור המקדשים כולל מקדש אפולו – בו שכנה הנביאה חוזה העתידות, התיאטרון והאצטדיון.

נמשיך לכיוון אתונה. נערוך סיור פנוראמי, בה נוכל לראות את אתריה המרכזיים והמפורסמים של העיר ולהתרשם מאווירתה המיוחדת. לינה באתונה.

בערב, נצא לארוחת ערב בטברנה מקומית באזור הפלאקה...

 

יום 8/ אתונה – ת"א

הבוקר נשלים את סיורנו בעיר ונבקר בשוק התוסס והצבעוני של אתונה..העברה לשדה התעופה וטיסה לארץ.

**סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי מילניום אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
whatsapp