טיול מאורגן לדרום אמריקה ל-3 מדינות, ארגנטינה, צ�ילה וברזיל כולל שמורת טורס דל פיינה 15 ימים / 12 לילות, CBB

על בסיס חצי פנסיון 

 

טיול מקיף הכולל ביקור ב-3 מדינות כולל ביקורים בבואנוס איירס, שייט על הפראנה דלתא אל העיירה טיגרה, קלפטה, כולל טיול מיוחד ברכב שטח 4X4 על קרחון אופסלה, קרחון ספגציני , קרחון פוריטו מורנו, טורס דל פיינה, , מפלי האיגווסו, בצד הארגנטינאי ובצד הברזילאי, סכר האיטייפו, וכמובן המיוחדת מכולם ריו דה ז'נרו.

למסלול היוצא בתאריך 27/2 לחצו כאן >>


מסלול הטיול לדרום אמריקה


 

ימים 2+ 1/ ת"א – אירופה - בואנוס איירס:

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך אירופה לבואנוס איירס – בירת ארגנטינה. ההגעה לבואנוס איירס הינה ביום מס' 2; עם ההגעה נצא לסיור פנוראמי להתרשמות ראשונית עם העיר הענקית; במטרופולין הגדול של העיר חיים למעלה מ 14 מיליון תושבים. במהלך הסיור נראה את השדרות והכיכרות הרחבות, חלקן (שדרת ה 9 ביולי) מהגדולות בעולם, נבקר בכנסיית סן מרטין הקרויה על שמו של סן מרטין - מהאישים הבולטים בתנועה לשחרור דרום אמריקה מהשלטון הספרדי, נסייר רגלית בשכונת הנמל "לה בוקה", גני פלרמו, רובע ריקולטה בו קבורה אוויטה פרון, ועוד. לאחר התארגנות במלון ומנוחה קלה נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. (הערה – במידה ולא נספיק לראות את כל האתרים ביום זה – נבקר אותם למחרת).


יום 3/ בואנוס איירס

היום נמשיך את סיורינו בבואנוס איירס; נראה את השכונה העתיקה בעיר, שכונת סן-טלמו, נראה את תיאטרון קולון שהינו בית האופרה הראשי של בואנוס איירס ונחשב לאחד מחמשת בתי האופרה המעולים בעולם, נראה את המועדון של אחד מגדולי הכדורגלנים בעולם -  דייגו ארמנדו מרדונה ונבקר בכיכר מאי (היא "כיכר האימהות") המשקיפה על "הבית הוורוד", מקום עבודתו של נשיא ארגנטינה. נראה את קתדראלת מטרופוליטן, ונעצור ברובע העשיר של בואנוס איירס המכונה "אזור המרינה" כדי לראות את הגשר המיוחד של הארכיטקט הספרדי הנודע סנטיאגו קלטרווה שעיצב, בין שאר עבודותיו, גם את גשר המיתרים בירושלים. בערב נצא לארוחת ערב כולל מופע טנגו במועדון טיפוסי.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 4 / בואנוס איירס – אל קלפטה

בשעות הבוקר נצא אל שדה התעופה של בואנוס איירס, ונטוס דרומה אל עבר העיר אל קלפטה- השוכנת בצידו המזרחי של אחד משדות הקרח הגדולים בעולם ונחשבת כשער הכניסה אל "ארץ הקרחונים של דרום אמריקה". בהגעה נערוך סיור פנוראמי בעיר ולאורכו של אגם ארגנטינה (LAGO ARGENTINO) שלחופיו שוכנת העיר; כמו כן נבקר ב"מוזיאון הקרח" בו ניתן ללמוד על תופעת הקרחונים באזור זה, ההתחממות הגלובאלית והשפעתה על הקרחונים, מגוון צורות החיים והצמחייה באזור - ועוד. בהמשך - העברה למלון לארוחת ערב ולינה. 


יום 5 / אל קלפטה – חוות אסטנסיה כריסטינה– קרחון אופסלה – קרחון ספגציני - אגם ארגנטינו:

יום של טבע ונופים לפנינו ! נצא לעבר מעגן הספינות בנקודת פונטה בנדרס, נעלה על ספינה ונפליג על אגם ארגנטינו אל מול קרחון האופסלה המהמם - הקרחון היבשתי הגדול ביותר בדרום אמריקה. נפליג עד לחוות אסטנסיה כריסטינה הממוקמת בליבה של שמורת טבע מהיפות באזור זה. משם נצא ברכבי שטח ונטפס לתצפית מרהיבה על קרחון אופסלה. נרד חזרה אל הספינה ונראה קרחונים נוספים באזור האגם – כולם שייכים לשדה הקרח האדיר של פטגוניה. בתום הסיור נחזור לעיר אל קלפטה לארוחת ערב וללינה. 


יום 6 / אל קלפטה - שמורת טורס דל פיינה (צ'ילה):

יציאה מוקדמת מאל קלפטה דרומה; חציית הגבול אל צ'ילה והגעה אל שמורת טורס דל פיינה, מהפארקים הלאומיים היפים בעולם. את השמורה המשתרעת על שטח של 2,400 ניתן לחלק לשני חלקים עיקריים – הצד המערבי בו נמצאים מספר קרחונים ובראשם קרחון הגריי המפורסם והצד המזרחי העשיר בנהרות, מפלים וכמובן – מגדלי "הטורוס" המפורסמים שעל שמם נקרא הפארק כולו. הפארק כולל גם מיגוון עשיר של בעלי חיים וציפורים ועם מעט מזל נוכל לראות חתולי פומה פראיים, עדרים גדולים של גואנקו (סוג של למה), שועלים, איילים צ'יליאניים, נשרי הקונדור, דורסים שונים, פלמינגו, ברבורים שחורי צוואר – ועוד.  נערוך סיורים מקיפים ברחבי השמורה ככל שהזמן יאפשר. ארוחת ערב ולינה פארק. 

טיול מאורגן, טורס דל פיינה

 Image by Monica Volpin

 

יום 7 / שמורת טורס דל פיינה- אל קלפטה

בבוקר נמשיך ונבקר בשמורה ונראה את לגונת אזול הכחולה, המוקפת בצוקים תלולים ומפלי מים מרשימים, כאשר ברקע נשקפים מגדלי הגרניט של הטורסים. מקור שמו של הפארק הם אותם שלושה צוקי גרניט הנראים כמגדלים )בספרדית: מגדלים = TORRES) והמהווים את סממניו הבולטים ביותר של הפארק כולו. נמשיך בדרכים מדהימות לאורך כל היום, נחצה את הגבול חזרה לארגנטינה ונמשיך עד ל אל קלפטה. ארוחת ערב ולינה.

יום 8/ קרחון פריטו מורנו – אל קלפטה – בואנוס איירס:

הבוקר נצא מאל קלפטה מערבה לעבר קרחון פריטו מורנו (PERITO MORENO), אחת מתופעות הטבע המדהימות ביותר באזור פטגוניה; הקרחון נקרא על שם החוקר פרנסיסקו מורנו שחקר את האזור במאה ה-19. עקב הצטברות תמידית של שלג וקרח במעלה הקרחון מצד אחד והעובדה שהקרחון גולש לכוון אגם ארגנטינו ונתקל במכשול המים מאידך – גורמת ללחץ אדיר ולגושי קרח עצומים להישבר באופן תדיר ברעש מחריש אוזניים לתוך המים; מהמם! נסייר רגלית על המשטח שנבנה במיוחד אל מול לקרחון ונראה מקרוב את הצבעים השונים של הקרחון - כחול, לבן ואפור – כמו גם את ההתרסקויות ושבירות הקרח שמתרחשים ממש ממולנו. בסיום הסיור נצא בנסיעה לכוון שדה התעופה של אל קלפטה ונטוס חזרה צפונה לעבר בואנוס איירס. עם הנחיתה בבואנוס איירס העברה לבית המלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה, קרחון פריטו מורנו 

Image by Claudio Bianchi

יום 9/ בואנוס איירס – מפלי האיגואסו בצד הארגנטינאי - שייט בין המפלים:

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לשדה התעופה וטיסה צפונה אל עבר מפלי האיגואסו. מפלי האיגואסו נמצאים במשולש המדינות פרגוואי, ארגנטינה וברזיל והם נחשבים כמפלים השניים בספיקת המים בעולם (לאחר מפלי הניאגרה);  זרמי המים האדירים ניגרים מכל עבר מתוך ג'ונגל בראשיתי. 275 מפלים ואשדות יוצרים חזית מים ברוחב 2.5 ק"מ כשגובה המפל הגדול מביניהם, "גרון השטן" – מעל ל-70 מטרים. המפלים נוצרו כתוצאה מהפרשי הגובה בין נהר האיגואסו. הנמצא מספר ק"מ לפני חיבורו אל נהר פרנה (PARANA) הגדול הזורם לעבר האוקיאנוס האטלנטי. עם ההגעה, נערוך סיור במפלים בצד הארגנטינאי של המפלים כולל מפל גרון השטן; בהמשך נשוט על הנהר עצמו בין שפעת המפלים- חוויה רטובה ובלתי נשכחת. בתום הסיור נמשיך למלוננו. ארוחת ערב ולינה באיגווסו.  

מפלי האיגואסו

 

יום 10 / מפלי האיגואסו בצד הברזילאי – סכר איטייפו:

הבוקר נחצה את הגבול אל ברזיל ונצא לסיור בצד הברזילאי של המפלים; הסיור כולל הליכה נינוחה בשביל הצופה אל עשרות מפלים מדהימים כשסביבנו עולם הטבע הכל כך עשיר של האזור – אין סוף למגוון הפרפרים, ציפורים, בעלי החיים, הזוחלים - ועוד. לאחר מכן נבקר בסכר האיטייפו – מפעל הידרואלקטרי מהגדולים בעולם המספק חשמל לדרום ברזיל ופרגוואי. ולסיכום היום נצא לארוחת ערב ומופע פולקלור טיפוסי ב – RAFAIN.

יום 11/ איגואסו- ריו דה ז'נירו – סיור ערב רגלי :

היום אנו טסים אל ריו דה ז'נירו או כפי שמכנים אותה הברזילאים "סודדי מרביוזה" (העיר המופלאה) - ואכן היא אחת מהערים היפות ביותר בעולם. ריו בנויה משכונות ציוריות השוכנות בין יער טרופי עשיר וסבוך מצד אחד ובין החופים המקסימים של האוקיאנוס האטלנטי רצופי החולות וצוקי גרניט. העיר משובצת בפארקים ירוקים, מרכזי מסחר, שווקים הומים, חופי ים נהדרים, בתי קפה ומועדוני לילה. תושבי ריו, המכונים "קריוקש" לא יקבלו מדליה על חריצות, אך הם חביבים, עליזים ונהנתנים. לאחר ההגעה נגיע למלוננו.

בערב נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונצא לסיור רגלי לאורך חופי הקופה קבנה התוססים ומלאי החיים.

 ריו דה ז'נרו, טיול מאורגן לברזיל

 Image by Poswiecie


יום 12 / האיים הטרופים

לא הרחק מריו דה ז'נירו עובר באוקיאנוס זרם מים חמים שמקורו באזור קו המשווה. הזרם משפיע על האזור כולו ובמשך מיליוני שנים נוצרה באזור שרשרת של איים טרופיים מקסימים ביופיים ובשלוותם. בבוקר ניסע ליום רגוע ומהנה לאחד מהאיים הללו, אליו נגיע בשייט קצר. באיים מגוון של ציפורים, צמחייה טרופית מעניינת ולעיתים אפשר לראות גם סוגי קופים שונים – כולל קופי סנאי. נבלה את היום בשחייה, שנורקלינג, וכמובן ארוחת צהרים טיפוסית. בסיום השייט נחזור לריו דה ז'נירו; בערב, המעוניינים יוכלו לצאת שוב אל אזור הטיילת של העיר.

יום 13/ ריו דה ז'נירו - רכבת אל הקורקובדו - רכבל להר הסוכר – תצפית על אצטדיון המרקנה

יום נוסף בריו דה ז'נירו; בשעות הבוקר נצא אל הר הקורקבדו ונעפיל לפסגתו ברכבת מיוחדת לתצפית מרשימה על העיר ואל מפרץ גואנברה אשר לחופיו שוכנת ריו; הקורקובדו ("הגיבן") הוא ההר עליו ממוקם פסלו הענק של ישו. נמשיך ונטייל ברובעים השונים של העיר. נעלה ברכבל אל הר הסוכר המתרומם מן המפרץ והים לנקודת מבט נוספת אל העיר והמפרץ. נמשיך לביקור במרכז העיר של ריו ובשכונות החוף וכמובן נערוך תצפית על אצטדיון הכדורגל המפורסם ה"מרקנה". בערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום 14/ ריו דה ז'נירו - תל-אביב:

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה - העברה לשדה התעופה וטיסה דרך אירופה אל תל-אביב . הנחיתה בישראל היא ביום ה- 15 . (ביום זה - ארוחת בוקר בלבד)

בטיול בתקופת הקרנבל לקראת ערב נצא לאירוע הגדול מכולם - מצעד המנצחות; נצפה ברקדנים מבתי הספר לסמבה רוקדים בקבוצות יפות וצבעוניות במצעד של הקרנבל בריו עד אור הבוקר.

למחירים ומועדי יציאה
צור קשר
למידע נוסף אודות טיולי מילניום אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
whatsapp